طراحی دکوراسیون داخلی در قزوین 2020-03-03 11:10:29

طراحی دکوراسیون داخلی در قزوین

طراحی داخلی چیست ؟

تا به حال به نوع چیدمان اتاق خود و یا اتاق محل کار خود دقت کرده اید ؟

چیدمان وسایل اتاق شما به چه میزان به روحیات محیط نزدیک می باشد ؟

روحیات محیط چیست ؟ 

به زبان ساده بخواهیم بگوییم هر محیط دارای روحیات خاص خودش می باشد به طول مثال :

اتاق محل کار شما باید چه روحیاتی داشته باشد ؟

قطعا نوع چیدمان وسایل و رنگ های به کار رفته در محیط کار شما باید متناسب با شغل شما باشند به طور مثال استفاده از رنگ های خسته کننده و یا خواب آور گزینه مناسبی  برای استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی محیط کار شما نیستند و یا نوع چیدمان وسایل محیط کار باید به صورتی باشد  که تمامی وسایل مورد نیاز در دسترسی سریع شما قرار  بگیرند ولی هرگز نباید خارج از نظم باشند به طوری که مانع از حرکت راحت و یا شلوغی بیش از حد اطراف خود شوند .

 

فضای خانه شما باید چه روحیاتی داشته باشند ؟

بی شک هر انسانی بیشترین زمان از زندگی خود را در محیط خانه خود سپری می کند بنابراین هنر چیدمان وسایل و استفاده از رنگ ها باید بر پایه سلامت روحی و فکری باشد تا  بتواند شور و اشتاق زندگی را در فرد به وجود بیاورد .

 

دکوراسیون داخلی چیست و حوزه‌ی فعالیت یک طراح دکوراسیون چیست ؟

دکوراسیون از واژه‌ی فرانسوی (dekorāsiyon) گرفته‌شده و در زبان فارسی  به معنای تزیین‌کردن صحنه‌ی نمایش یا سینما و در لغت‌نامه‌ی معین به معنای تزیینات داخلی ساختمان معنا شده‌است. یک دکوراتور داخلی در کنار استعداد ذاتی باید در کارهای متعدد و متنوعی هم مهارت داشته‌باشد تا به‌عنوان یک فرد موفق در این حرفه شناخته‌گردد. اگر بخواهیم به‌صورت کلی ویژگی‌های یک طراح داخلی موفق را بگوییم، این ویژگی‌ها عبارت هستند از داشتن مهارت‌های فردی، تخصصی 

 

 

مهارت های فردی شامل چه چیزهایی می‌شود ؟

 • خلاقیت

یک دکوراتور موفق نیاز به خلاقیت دارد تا بتواند عناصر موجود را در کنار یکدیگر به زیبایی قرار دهد. ایجاد هارمونی و همخوانی در تمامی بخش‌های فضا با انتخاب رنگ‌ها، پارچه‌ها، وسایل تزیینی و مبلمان از ویژگی‌های یک طراح دکوراسیون داخلی است.

 • ارتباط موثر

هنر برقراری ارتباط موثر و مدوام با مشتری یکی دیگر از مهارت‌هایی است که یک طراح دکوراسیون داخلی به آن نیاز دارد. زیرا یک دکوراتور حرفه‌ای، برای پیشبرد کارش و آگاهی از نیازها و نظرات مشتری باید جلسات متعددی با کارفرما برگزار کند. او علاوه بر این باید بتواند پیشنهادهایی به کارفرما داده و برخی اوقات نظرات او را رد کرده و نپذیرد، پس داشتن مهارت ارتباط موثر نیز یکی از مهارت‌های توسعه‌ی فردی است که یک طراح دکوراسیون باید به آن تسلط کافی داشته‌باشد.

 • مهارت خوب گوش‌ دادن

از آنجا که در نهایت کارفرما یا مشتری قرار است از پروژه استفاده کند، پس باید به خواسته‌ها و نظراتشان به‌ خوبی گوش کرد و آن‌ها را تا آنجا که ممکن است، اجرا کرد.

 • انعطاف‌پذیر‌ بودن و داشتن تفکر انتقادی

طراح باید در تاریخ اتمام پروژه و تغییراتی که در خود پروژه بنا به خواسته‌ی کارفرما پیش می‌آید، انعطاف پذیر باشد و در عین حال نسبت به طرح و ایده‌ی خود تعصب نداشته باشد. آن چیزی که مهم است، خواسته و سلیقه‌ی مشتری است.

 • توانایی انجام کار گروهی

یک دکوراتیو کار و هنرش را در کنار ناظران و پیمانکاران مختلف انجام می‌دهد. شغل دکوراسیون داخلی نیاز به کار گروهی دارد. بنابراین انعطاف‌پذیر‌ بودن و توانایی انجام کار گروهی از خصلت‌هایی است که قطعاً یک دکوراتور باید در آن مهارت داشته‌باشد.

 

مهارت‌های تخصصی شامل چه چیزهایی می‌شود؟

 

 • توانایی مدیریت پروژه

یک طراح دکوراسیون معمولاً پروژه‌های متعدد و مختلف داشته که باید به‌ صورت همزمان آن ها را به اجرا رسانده و تحویل دهد. انجام همزمان چند کار در کنار هم باعث سردرگمی افراد می‌گردد. آن چیزی که در این میان می‌تواند به طراح کمک کند، ذهنی متمرکز و نظم در کارهای اجرایی است. بنابراین یک طراح دکوراسیون داخلی باید بسیار دقیق و ریزبین بوده و با ذهنی متمرکز و منظم به کنترل پروژه‌ها بپردازد.

 • وقت گذراندن با پیمانکاران و صاحبان مشاغل خرد در زمینه‌ی دکوراسیون 

یک دکوراتور موفق باید زمانی را در کنار پیمانکاران و نقاشان، نصابان کابینت‌ساز و حتی برق‌کاران اختصاص دهد و از آن‌ها کار اجرایی را یاد بگیرد. با مشکلات و مسائل هر حرفه آشنایی کامل داشته‌باشد. این امر باعث شده تا تجربه‌های بیشتری کسب کند. وقتی از مراحل کاری که منجر به طراحی داخلی یک فضا می‌شود آگاهی بیشتری داشته‌باشد، علاوه بر کسب تجربه، با افراد مختلف ارتباطات بهتری پیدا کرده و برای پروژه‌های بعدی می‌تواند از روابطش استفاده کرده و یک تیم کاری مخصوص خود داشته‌باشد.

 • مدیریت بودجه و هزینه

یکی دیگر از وظایف یک طراح داخلی مدیریت هزینه‌های مختلف همچون هزینه‌ی دکوراسیون، هزینه‌ی افرادی که در کنار دکوراتور کار می‌کنند و… است. هر پروژه‌ای بودجه‌ای مشخص دارد، هیچ کارفرمایی دوست ندارد که پولش را بدون آگاهی و برنامه‌ریزی مصرف کرده و در حقیقت به‌ هدر دهد. مدیریت بودجه هم از نکات ضروری و واجب است که یک طراح دکوراسیون باید در آن مهارت داشته‌باشد.

 • توانایی نه گفتن

کارفرمایان به این علت طراحان دکوراسیون را استخدام می‌کنند که ایده‌ای در مورد دانش طراحی ندارند و حتی از قیمت اجناس هم اطلاعی ندارند. بنابراین این وظیفه‌ی طراح دکوراسیون داخلی است که کارفرمایان را از فاصله بین نیاز و خواسته‌هایشان آگاه کند. برای این کار باید اعتماد به نفس زیادی داشته باشد و راحت بتواند “نه” بگوید. قاطع و صادق بودن و البته مهربان بودن از مهارت‌هایی است که یک طراح داخلی باید اشراف کامل بر آن داشته‌باشد.

 

 • آگاهی از مشکلاتی که ممکن است در آینده رخ دهد

از آن جا که در این حرفه طراح با آدم‌های متعدد و متنوعی برخورد دارد ،  قطعاً مشکلات مختلف و اجتناب‌ناپذیری رخ خواهد داد. مطالعه در زمینه‌ی شخصیت‌های افراد به یک دکوراتور کمک می کند تا موفق‌تر و اصولی‌تر با مشکلاتی که در آینده رخ می‌دهد ، برخورد کند .

 

فروشگاه نوژان | طراحی دکوراسیون داخلی

فروشگاه دکوراسیون داخلی نوژان همراه با سابقه ای درخشان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی در قزوین همواره می کوشد با به کار گیری مهارت های ذکر شده و جدیدترین متد های روز دنیا مجری خوبی در زمینه های ; پارکت ، کاغذ دیواری ، کمد دیواری ، سقف کاذب ، سقف کشسان ، درب های ضد سرقت باشد .

 • برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09127847057 تماس حاصل فرمائید.

 • از نمونه کارهای نوژان دکور دیدن فرمائید.

 • تنوع محصولات مارا در فروشگاه مان ببنید.