آشنایی و معرفی سقف کشسان 2020-03-30 09:08:20

آشنایی و معرفی سقف کشسان

سقف كشسان چيست؟ 

 سقف کشسان جديد ترين نوع فناوري و تنها نوع سقف کاذب است که براي زيبا تر كردن پوشش هاي ساختماني در اكثر كشورهاي دنيا از جمله ايران  به كار ميرود. سقف‌های کشسان قابلیت استفاده برای انواع فضاهای مسکونی، تجاری، صنعتی، نمایشگاهی و تجاری را به صورت همزمان دارند، جنس سقف هاي كشساني معمولا پارچه اي از جنس pvc است كه داراي قابليت كشساني دارد . سقف هاي كشسان يا ديوار كشسان  با حرارت دادن به اندازه مورد نظر كش داده ميشود .

سقف کشسان به دلیل خاصیت انعطاف پذیری بالا ، قابليت نور پردازي و کشش، سفارشی سازی بسیار بالای داشته و جرأت می توان گفت که آینده صنعت سقف کاذب و هم چنین چیدمان های ثابت در گروه این مدل از پوشش فناورانه است. 

در ادامه سایت نوژان دکور توضیحات کاملی در رابطه با هرآنچه نیاز است در مورد سقف کشسان بدانید در اختیار شما دوستان عزیز قرار داده است.

جنس سقف كشسان چيست ؟

همانطور كه توضيح داديم سقف كشسان از پارچه هاي pvc تولید میشود . کلیه تشکیلات سقف نمیتواند از pvc باشد ، جنس این پارچه از ۹۰٪ pvc  ، ۵٪ پلاستیک‌استایلر و ۵٪ افزودنی های مجاز ساخته و تشکیل میشود .معمولا ضخامت پارچه از 0.18 تا 0.25 میلیمتر است که بسیار سبک و نازک است .

این پارچه در هر متر مربع حدود نیم کیلو وزن دارد اما میتواند تا ۲۰۰ کیلوگرم وزن را تحمل کند . پارچه به کار رفته در آن ایمن و ضد حریق بوده و در مدل های مختلف شفاف نيمه شفاف مات و براق وجود دارد.

علت نام گذاري سقف كشسان!؟ 

در توضيحات بالا گفتیم كه سقف کشسان تشکیل شده از پارچه ای به جنس pvc  است که  قابليت كششى و انعطاف پذيرى بالایی دارد. براى نصب ، پارچه را از فاصله يك مترى حرارت داده و سپس آن را بر روى ريل ها و گيره هاى مخصوص خودش كشيده و صاف می کنند و به اندازه اى كه لازم است از دو سمت كش ميدهند . پایداری و مقاومت ماده اصلی تشکیل دهنده سقف کشسان، نحوه نصب و جنس آن باعث شده كه اين نوع سقف به سقف كشسان یا سقف کششی معروف شود. 

انواع سقف كشساني : 

پوشش های مطرح و متداول سقف کشسان عبارت است از: 

سقف کشسان براق : نوعی از پوشش های مخصوص سقف کشسان  است که به نام براق شفاف شناخته شده و بیشتر میزان نور را از خود عبور می دهد. این نوع پوشش بیشترین دامنه توزیع و عبور نور را دارد. 

سقف کشسان مات: سقف کشسان مات دارای توزیع نور کاملا یکنواخت است اما میزان عبور نور کمتری نسبت به نوع براق دارد. منبع نور را کاملا پوشانده و برای طراحی های ساده بسیار مناسب است. 

سقف کشسان ساتین: سقف کششی ساتین در واقع حد اعتدال بین سقف مات و براق است این سبک هیچ طرح و تصویري ندارد و همانند مدل آینه ايي ساده میباشد. این نوع پارچه میزان عبور نور نسبی داشته و بسیار پر استفاده است. 

سقف کشسان نورگذر : در این نوع سقف کششی که به نوع شفاف نیز معروف است بیشترین شفافت برای عبور نور وجود دارد. این نوع از پوشش برای فضایی که نیاز به عبور نور طبیعی است زیاد استفاده می شود. 

سقف کشسان پارچه ای: گران‌قیمت‌ترین نوع از پوشش های استفاده شده در سقف های کشسان است، ظرافت و بافت بسیار خاصی دارد که برای فضاهای مجلل و شبک بیشتر استفاده می‌شود. سقف کشسانی براق: از اسم این سقف کشسانی کاملا مشخصه که شبیه زرورق است . لازم به ذکر است که تمام پوشش های معرفی شده قادر به چاپ تصویر بوده و شبیه سازی های طبیعی مثل  آسمان مجازی با فیبرنوری کار و سقف براق بیشتر اجرا می شود

چاپي یا تصويري : هر طرح و تصويري كه مد نظر مشتري باشد بر روي پارچه مخصوص چاپ و اجرا ميشود . 

سقف ستاره ايي :  با استفاده از كريستال و فيبر نوري شما ميتوانيد صاحب يك اسمان پر ستاره در كوراسيون داخلي خود شويد .

آينه اي:  اين نوع با نام هاي لاكر و براق شناخته ميشود . جهت اجراي اين سبك بايد به نور محيط و فضا اهميت بيشتري بدهید ، زيرا امكان نور پردازي در اين جنس وجود ندارد. و صرفا مانند يك آينه عمل ميكند . 

دیوار پوش کشسان طرح دریا

مزاياي اجراى سقف كشسان: 

• امكان چاپ با تصاوير دلخواه 

• امكان شست و شو و تميز كردن راحت 

• بسيار سبك

• نسب آسان 

• ضدآب و ضد رطوبت 

• ضد باكترى و قارچ 

• مقاوم در برابر آتش 

• عايق در برابر صوت 

• نوعى سقف آكوستيك 

• ضد گرد و غبار 

• امكان جابه جايى و نصب در محلى ديگر 

• داراى ٥٠ سال طول عمر

معایب سقف کشسان : 

از معایب سقف کشسان میتوان به عدم دسترسی به پشت آن اشاره کرد . البته بدین معنی نیست که هیچ نوع دسترسی وجود ندارد ، بلکه برای دسترسی به ان احتیاج به نیروی متخصص و نصاب خواهد داشت . 

دیگر معایب سقف کشسان میشود به ارائه این محصول توسط افراد متفرقه با متریال های بی کیفیت چینی اشاره کرد که متاسفانه تشخيص ان براي مشتريان ساده نيست .

نصب سقف کشسان

نحوه نصب سقف كشسان 

براي نصب سقف كشسان به ابزارهاي ويژه ای نیاز  می باشد . اين نوع سقف ها در ابعاد و مساحت  دلخواه مشتری ميتواند نصب شود ، يكي از ويژه ترين حالات نصب اين است كه سقف کشسان بدون نياز به نگهدارنده خاص ، تنها از طريق محيط نصب ميشود و به سادگي ميتواند هر نوع تاسيسات را در پشت خود پنهان كند.

 در اطراف محيطي سازه ، كه يا ديوار است يا لبه هاي كناف و گچبري ها ،  ريلهايي نصب ميشود و از گيره های نگهدارنده در چهار طرف سقف بر روی ریلهل قرار میگیرند برای نگاه داشتن سقف کسشان که بصورت معلق است جهت جلوگیری از تغییر فرم استفاده میشود . در اين مرحله از فاصله دو متری ، گرمادهي برای صاف کردن  و فرم دهی با استفاده از هيتر ويژه نصب سقف كشسان آغاز ميشود ، كه با استفاده از زاويه پرتاب درجه هواي مناسب ميتواند گرماي مورد نياز سقف را تامين كند. هيتر سقف كشسان با هيتر هاي صنعتي ديگر از نظر زاويه پرتاب هوا متفاوت است . در نهايت سقفي كاملا يكپارچه ، بدون چروك وافتادگي نصب شده  و تمام درزتا موجود در بين سقف و ديوار با استفاده از نوار درزگير بسته ميشود كه با اين كار از ورود گرد و غباردر پشت سقف جلوگير ميشود.

 نورپردازی در سقف کشسان

یکی از المان های مهم سقف های کاذب به ویژه سقف های کششی، نورپردازی به کار رفته در آن است، سقف کشسان به دلیل ماهیت اجرایی خود (مات، براق، شفاف و نیمه شفاف) طیف وسیع و متنوعی از نورپردازی را در اختیار مجری می¬ گذارد که با توجه به نوع آن می توانند تاثیر بسزایی در نمای سقف داشته باشند، همچنین می توانند با توجه به رنگ به کار رفته در نورپردازی، سقف کاذب را متفاوت جلوه دهد.

نکته قابل توجه این است که سقف کشسان این قابلیت را دارد که هم از پشت و هم از روی نورپردازی گردد. این قابلت تقریبا درهیچ نوع سقف کذب ایمن دیگری قابل اجرا نیست.

در نورپردازی با تضاد رنگ و کنتراست بالا میتوانید از قاب¬هایی با ابعاد کوچکتر استفاده کنید تا بتوانید طیف متنوعی از نورپرازی را در یک فضا صرف نظر از ابعاد و مساحت،متناسب با فعالیت و چیدمان انتخاب کنید. 

لوستر و چلچراغ از نوع  نورپردازی های سنتی و قدیمی است که لامپ های سفید و زرد در این نورپردازی استفاده می شود. نصب و پیاده سازی این نورپردازی در سقف کششی بسیار ساده است. کافی است که لوستر یا چلچراغ را به سقف اصلی وصل کنید و تنها مقداری فضا برای رد کردن قسمت بالایی لوستر یا چلچراغ در سقف کششی ایجاد نمایید. این نورپردازی در سقف های لاکر (براق و آینه ای) به دلیل انعکاس نور، مناسب است.

نورپردازی هالوژن از نوع معروفی از نورپردازی در سقف های کسشان است که کاربرد فراوانی دارد. لامپ هالوژن یک نوع لامپ رشته ای است و در دو رنگ سفید و زرد عرضه می شود که در طریقه نصب با لوستر کمی متفاوت دارد، برای نصب این نورپردازی در سقف کششی می بایست یک نگه دارنده به نام براکت را به سقف اصلی وصل کنیم، سپس لامپ هالوژن را در پلتفرم (نگه دارنده لامپ) قرار داده و سپس پلتفرم را بر روی براکت قرار دهیم، و به اندازه پلتفرم، فضایی را در سقف کششی ایجاد می کنیم و برش می دهیم و پلتفرم را با سقف کششی هم سطح می کنیم.

قيمت سقف كشسان  

مشخص کردن قیمت سقف کشسان  جزء آن گروه از سرویس ها و محصولاتی نیست که شما در ازای یک پکیج از پیش مشخص شده یک مبلغ از پیش تعیین شده را پرداخت کنید. رنج قیمت سقف کشسان برای هر محیط و بسته به خصوصیات و شاخصه های آن و براساس متر مربع تعیین می شود و نیازمند انجام تحلیل کارشناسی از تقاضا و قصد کارفرما و نیز تحلیل و بررسی موقعیت حاکم بر شرایط فیزیکی پروژه است عوامل مختلفی در قیمت تمام شده سقف تاثیرگذار است مانند:

• خصوصیات (سوراخ ایجاد کردن، کناره های کنگره ای، پیرنت های خاص، کناره های منحنی دار)

• متراژ محیط و حجم پروژه جهت نصب سقف کشسان

• جنس و درجه کیفیت پارچه سقف کاذب

• میزان زاویه های کنج و انحنادار سقف

• تعداد و نوع لامپ های استفاده شده برای نورپردازی سقف کشسان

• وجود یا عدم وجود سیستم تهویه

 

سایت نوژان | طراحی دکوراسیون داخلی

فروشگاه دکوراسیون داخلی نوژان همراه با سابقه ای درخشان در زمینه نصب سقف های کشسان ، همواره می کوشد با به کار گیری مهارت و جدیدترین متد های روز دنیا مجری خوبی در زمینه های ;طراحی دکوراسیون داخلی در قزوین ، پارکت ، کاغذ دیواری ، کمد دیواری ، سقف کاذب ، سقف کشسان ، درب های ضد سرقت باشد .

اگر قصد استفاده از سقف کشسان را دارید نوژان دکور با بهترین متریال ها و توسط حرفه ای ترین افراد به بهترین حالت و کیفیت آماده ارائه خدمات به شما همراهان عزیز می باشد.

  • برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09127847057 تماس حاصل فرمائید.

  • از نمونه کارهای نوژان دکور دیدن فرمائید.

  • تنوع محصولات مارا در فروشگاه مان ببنید.